Texim Merter Showroom Toplantı Odasına Projeksiyon Ve Motorlu Perde Otomasyon Sistemi Kuruldu

Aktivizyon Nova Fashion Group'a ait Texim'in Merter'deki 4 katlı merkez binasının toplantı odasına Epson EB-2245U iş projektörü, Specta Profesyonel Motorlu Projeksiyon Perdesi ve Enlite Motorlu Projeksiyon Lifti ile otomasyon sistemi kurulumunu gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü birçok hazır giyim markkasına üretim yapan Texim merkez showroom'unun toplantı odasıan kurulacak projeksyon sistemi için Aktivizyon Projeksiyon Merkezi'ni tercih etti.

Projeksiyon otomasyon sisteminde projeksiyon cihazı alıçapan içinde motorlu projeksiyon liftinde, motorlu projeksiyon perdesi de özel yapılan motorlu projeksiyon perdesi liftinde bulunuyor ve sistem kapalıyken alçıpan tavan üzerinde hiçbir bileşen gözükmemekte. Böylece toplantı odasının görselliği de olduğu gibi korunmaktadır.
 
motorlu projeksiyon perdesi gizli  motorlu projeksiyon lifti
  
Projeksiyon otomasyon sisteminde projeksiyon cihazı alıçapan içinde motorlu projeksiyon liftinde, motorlu projeksiyon perdesi de özel yapılan motorlu projeksiyon perdesi liftinde bulunuyor ve sistem kapalıyken alçıpan tavan üzerinde hiçbir bileşen gözükmemekte. Böylece toplantı odasının görselliği de olduğu gibi korunmaktadır.
 
Standart üretim şekliyle motorlu projeksiyon lifti, projeksiyon perde lifti ve projeksiyon perdesi kendilerine ait uzaktan kumandaları ile manuel olarak tek tek kullanılmaktadır. Aktivizyon tarafından uygulanan otomasyon sistemi ile bu üç kumandanın işlevi tek bir uzaktan kumandada toplanmıştır. Böylece toplantı esnasında kullanıcı bu ortak kumandadaki tek tuşa basarak tavandaki projeksiyon perde  perdesi menfez kapağının açılmasını aynı zamanda motorlu perdenin açılmasını ve eş zamanlı olarak projeksiyon cihazının da projeksiyon liftinin açılmasını sağlamaktadır. Toplantı sona erdiğinde ise aynı kumandadaki kapatma tuşu ile otomasyon sistemi devreye girmekte, projeksiyon perdesi, projeksiyon menfez kapağı ve motorlu projeksiyon lifti kapanmaktadır. Projeksiyon sisteminde yer verilen tak çalıştır HDMI kablosuz görüntü aktarım kiti ile de istenilen bilgisayardan görüntü projeksiyon cihazına kablosuz olarak aktarılmakta ve bu sayede toplantı masasındaki kablo kirliliği de ortadan kaldırılmıştır. Tak çalıştır HDMI görüntü aktarım kitinin özelliği aktarım yapacak bilgisayara herhangi bir yazılım / program vs. yüklenmesi gerekmeden sadece bilgisayarın HDMI çıkışına verici HDMI dongle'un takılması ile görüntünün projeksiyon cihazına direkt olarak aktarılmasıdır.

Projeksiyon otomasyon sistmleri genellikle toplantı odaları, showroomlar, seminer odaları gibi görselliğin ön planda olduğu ortamlarda tercih edilmektedir. Otomasyon sistemine dahil olan projeksiyon lifti, motorlu projeksiyon perdesi ve perde lifti gibi bileşenlerin sistem kullanılmadığında tamamen tavan içerisinde gizli bir şekilde durması ve dışarıdan görülmemesi ortamın görselliğini korumaktadır. Bununla birlikte tüm bu bileşenlerin tek kumanda ile kontrol edilebiliyor olması da kullanıcıya büyük kolaylık sağlamktadır. 

Showroom, toplantı odası projeksiyon otomasyon sistemleri ile ilgili ihtiyaçlarınız için projeksiyon sistemleri alanında 15 yıllık tecrübeye sahip Aktivizyon'un görüntü sistemleri uzmanlarımızdan ihtiyaçlarınıza göre çözüm önerileri ve fiyat teklifi almak için iletişime geçebilirsiniz. Projelendirme aşamasından anahtar teslim kurulum hizmetine kadar siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız.
 

14.11.2017

AKTİVİZYON PROJEKSİYON MERKEZİ

Mağaza - Showroom:
Kozyatağı Mah. Nevzat Bulut Sk. No:4/A  KADIKÖY - İSTANBUL
T: 0 (216) 302 19 90 pbx   M: 0 (533) 372 00 94  F: 0 (216) 361 97 87  E-mail: info@projeksiyoncihazi.com.tr

Tüm hakları Aktivizyon Dijital Medya Rek. Yay. Bil. ve Tic. Ltd. Şti'ne aittir.  © 2003 - 2024
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.